Restaurant Day Kounice

Začalo to v Helsinkách a rychle se to šíří mezi všemi nadšenci, kteří si chtějí na jeden den zkusit mít restauraci, říká se tomu Restaurant day! Chtěli jste si někdy otevřít restauraci nebo vás jen zajímalo, jaké to asi je? Tenhle den je skvělou příležitostí si to vyzkoušet. Na jednoduchý princip festivalu pop up restaurací přišla skupinka milovníků jídla ve Finsku. V květnu 2011 se v rámci prvního Restaurant Day otevřelo na 40 restaurací po celém Finsku a můžete hádat dvakrát, s jakou úspěšností se tento festival jídla a pití setkal. Dnes to vypadá tak, že se během 24 hodin otevře na tisíce dočasných restaurací, stánků, domovů od New Yorku po Tokio a nápadům se meze nekladou, naopak.. 

 

Náš Facebook, vyhledejte si a přidejte si mezi oblíbené: https://goo.gl/QdVSYZ


Kdo si může otevřít v daný den restauraci: kdokoli, kdo si troufá, samozřejmě můžete být i profesionál, kdo si chce neformálně zkusit zažít něco nového (bistro, restaurace)

Proč? Vyzkoušet si ten pocit, kdy uspokojíte chutě ostatních a s neskrývaným nadšením vás pak ocení? Polechtat si ego? Experimentovat se sezónními produkty? Konečně vyzkoušet, jestli váš oblíbený babiččin koláč bude tak hrozně moc chutnat i ostatním? Ochutnat nové a potkat další milovníky jídla a pití? Od všeho něco...

 

Na těchto odkazech se můžete podívat, jak to asi probíhá a jak to vypadá:

www.restaurantday.org

https://www.facebook.com/RestaurantDayNymburk

https://www.facebook.com/restaurantdaykoprivnice

https://www.facebook.com/RestaurantDayPrague