O nás

Motto: "Mezera není to, co rozděluje, ale to, co spojuje."

 

Proč Mezera aneb "Jak to všechno začalo…"

Představte si městys s počtem obyvatel něco málo přes tisíc. Zrovna jste se nastěhovali a neznáte tu ani nohu. Chcete prohodit pár vřelých slov a pokud by to bylo ještě s člověkem „stejné krevní skupiny“, den pro vás bude mít barvu růžovou. Procházky osamělých maminek, tatínků, babiček a dědečků s jejich ratolestmi. Nahodilá, očekávaná a postupně i vyhledávaná setkání ke sdílení podobných zážitků, radostí a starostí. Nejen to nás vedlo k myšlence pomoci těm, kteří hledají společnost nebo kamarády pro své děti.

Myšlenka postupem času uzrála a přeměnila se v čin a po téměř půl roce přemýšlení, diskusí a zjišťování administrativních náležitostí bylo v listopadu 2007 zaregistrováno na Ministerstvu vnitra občanské sdružení MEZERA.

Základními cíli o.s. MEZERA je vyplnit „mezery“ ve volnočasových aktivitách dětí, ale i dospělých. Přispět k většímu porozumění mezi občany a zároveň motivovat všechny k tomu, aby nebyli lhostejní k dění v obci a jejím okolí. Obnovit úctu k přírodě a v neposlední řadě svou prací přispět k pěknému, klidnému a pohodovému životu v místě, kde jsme se rozhodli žít.

 

K zamyšlení: "Šlechetný člověk se nežene do řečí, ale do skutků" Konfucius

Výroční zprávy

Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011